Ünlü Komedyen Hayvanları Unutmadı: 11 Hayvan Koruma Derneğine Rekor Bağışta Bulundu

Ünlü İngiliz komedyen ve 62 yaşındaki oyuncu Ricky Gervais, dünya çapında hayvan refahı için mücadele eden 11 hayvan koruma derneğine 1.9 milyon pound bağışta bulundu. Yaptığı bu davranışla ünlü komedyen gönülleri bir kez daha fethetti. 

Ünlü komedyenin bağışla ilgili esprili bir dille yaptığı açıklama gündem oldu.

Ricky Gervais, son stand-up gösterisi Armageddon’dan elde ettiği 1.9 milyon pound geliri 8 Aralık’ta hayvan refahı için dünya çapında çalışan 11 hayvan koruma derneğine bağışladı. Bu güzel haber sonrası bağışla ilgili esprili bir dille açıklamalarda bulundu.

Bağışa ilişkin konuşan Ricky Gervais “Umarım köpekler, kediler, gergedanlar ve maymunlar bu parayla akıllıca yatırım yaparlar çünkü kariyerim kötüye gittiğinde bu paraya ihtiyacım olacak” dedi.

Bağış alan dernekler arasında All Dogs Matter, Animal SOS Sri Lanka, Catastrophes Cat Rescue, Chaldon Animal Sanctuary, Dogs On The Streets, Helping Rhinos, Millions of Friends, Mira Dogs, Paws2Rescue, PDSA ve Wild Futures sivil toplum kuruluşları yer aldı. Bu derneklerin kedi, köpek gibi evcil hayvanların yanı sıra gergedan ve maymun gibi diğer hayvanların refahı için de çalıştıkları kaydedildi.

Dogs On The Streets (DOTS) adlı sokak köpekleri için çalışan STK, “Dogs On The Streets olarak biz Ricky Gervais’e bağış yapmak üzere hayır kurumlarından biri olarak DOTS’u seçtiği için içten teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. DOTS son zamanlarda çok zorlu bir dönem geçirdi ve onun dünya çapındaki hayır kurumlarıyla 1.9 milyon pound paylaşması nezaketinin bizim ve diğer muhteşem hayır kurumları için de çok büyük bir fark yaratacağına eminim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir