Ünlü Bitcoin Tahmincisi Fikrini Değiştirdi: Artık Bu Seviyeler Masada!

BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, lider kripto paranın ikna edici bir şekilde yanıldığını gösterdiğini söylüyor. Bu yüzden, fikrini değiştiren Hayes, artık Bitcoin konusunda kısa vadeli ayı olmadığını belirtiyor. Dahası ünlü tahminci, BTC’nin yıl sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyelerini aşmasını bekliyor.

Ünlü Bitcoin tahmincisi: Hata yaptım BTC yoluna devam edecek!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu yılın başlarında Arthur Hayes, kısa vadeli bir fiyat düzeltmesi beklentisiyle Bitcoin için 35.000 dolar strike fiyattan bazı put opsiyonları satın aldığını açıkladı. Bununla birlikte, aldığı pozisyonun artık karlı olmadığını düşünüyor. Crypto Banter’a verdiği yeni bir röportajda Hayes, şu an için önemli bir düzeltme beklemediğini söylüyor. Dahası, BTC’nin bu yılın sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasını bekliyor. Bu bağlamda ünlü tahminci şu açıklamayı yapıyor:

Ben yılın geri kalanı için kesinlikle yükselişe geçiyorum. Bitcoin’in yıl sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 70.000 dolara ulaşacağını düşünüyorum. Put pozisyonum arsız bir short pozisyon gibiydi. ‘Biliyor musunuz? Fed’in banka vadeli fonlama programını yenileyeceğini düşünüyorum, biraz bankacılık stresi olabilir.

Baktım ki gerçekten istediğim şeyi yapmıyor, o zaman…”

Arthur Hayes, bankalar batmaya başladığında Bitcoin’in 2023 Mart’ta biraz değer kaybettiğini söylüyor. Belki bu sefer de benzer bir durum olabileceğini düşündüğünü ifade ediyor. “Ben 40,000 doları aşacağını düşünüyordum. Aştı da.” diyen Hayes, açıklamalarına şu yönde devam ediyor:

Sadece 38.000 dolara falan indi, gerçekten devam etmedi. Piyasayı değerlendirdim ve düşündüm ki, gerçekten istediğim şeyi yapmıyor ve opsiyon ücretleri beni öldürüyor, sadece bu şeyleri kapatacağım. Ve BTC tekrar yükselişe geçti. Demek istediğim, zaten çok uzun zamandır buradayım. Günün sonunda bunun gerçekten bir önemi yok. Bu sadece çocuklarıma biraz daha bira alabilmek için fazladan şekel kazanmaya çalışmak.

Ünlü Bitcoin tahmincisi yeni bir bankacılık krizini değerlendiriyor

Arthur Hayes ayrıca birçok bankanın krediler yoluyla maruz kaldığı ticari gayrimenkul sektörünün tetikleyeceği yeni bir bankacılık krizi olasılığından da bahsediyor. Şu anda hedge fonu Maelstrom’u yöneten Hayes’e göre, merkez bankaları başka bir bankacılık çöküşü durumunda ekonomiyi kurtarmak için piyasalara büyük miktarda likidite yaratmak üzere kaçınılmaz olarak para yazıcısına yönelecek.

Bu arada, yazı sırasında Bitcoin, son 24 saatte %1 artışla 48.740 dolardan işlem görüyordu. Böylece lider kripto para, haftalık kazancını %12’nin üzerine taşıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir